Koşu Bandı Motor Kayışı

Koşu bandı motor kayışı, motor tarafından üretilen dairesel hareketi kanalları sayesinde ön silindire taşıyarak bandın dönmesini sağlamaktadır ve lastiği andırmaktadır. Aşınma amaçlı olarak üretildiğinden ve kullanıldığından dolayı kullanım sıklığına göre arızalanması ve gevşemesi çok normaldir. Ev tipi koşu bandı cihazlarında bulunan motor kayışı ile spor salonlarında kullanılan motor kayışları kullanım süresi ve ömür bakımından birbirinden farklıdır. Ev tipi motor kayışları uzun süreli kullanımlar için çokça elverişli değildir. Fakat spor salonlarında sürekli olarak çalışmaya hazır ve elverişli olan motor kayışları kullanılmaktadır.

Bu parçanın çalışma prensibini sizlere açıklamam gerekir ise bisikletlerde bulunan zincirin görevi ile koşu bandı motor kayışının görevine bir o kadar benzerdir.

Koşu Bandı Motor Kayışının Arızalandığını Nereden Anlarız?

Kayışta bulunan kanalların bozulduğunu koşu bandı cihazından gelen seslerden anlayabilirsiniz. Cihazın arızalı bir şekilde kullanıma devam etmesi hem cihazın motoruna hem de silindirine oldukça zarar verecek ve iki parçayı kullanılamaz hale getirecektir. Buda sizlere maddi açıdan büyük zarar verebilecek bir durumdur.

Bu bozulan parçalar ise cihazdan farklı farklı sesler çıkmasına neden olacaktır. Bu seslerden de cihazın dönmede zorlandığını anlayabilirsiniz. Bu zorlanma daha ileride cihaz içerisinde yer alan elektronik devre elemanlarının arızalanmasına yol açabilir. Bu kadar önemli olan bir parçanın bakımı da bir o kadar düzenli ve önemli olmalıdır. Koşu bandı cihazınızda bulunan tüm parçalarınızın bakımını yaptırmanız sizleri ve parçaları olumlu yönden etkileyecektir.

Koşu Bandı Motor Kayışı Arızası Tamiri

Diğer her koşu bandı cihazı parçasında olduğu gibi koşu bandı motor kayışında da çeşitli nedenlerden ötürü arızalanmalar ve bozulmalar meydana gelmektedir. Bu  arızalanmalar ve bozulmalara önlem amaçlı olarak cihazın kullanıldığı şekil yani, çok agresif ve kötü bir şekilde sürekli olarak kullanılan bir cihazda bu tip arızalar meydana gelmektedir. Bundan dolayı düzgün kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Ve en önemlisi cihazınızın bakımını, değişmesi gereken ne parça varsa değiştirilmesini mutlaka takip etmeniz ve uygulamanız gerekmektedir.

Kayışta gerçekleşen arızanın tespiti mutlaka bir profesyonel hizmet ekibi tarafından yapılması ve onarılması gerekmektedir.

Koşu Bandı Motor Kayışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir