KOŞU BANDI EKRANI

Koşu bandı ekranı, koşu bantlarının nerdeyse tamamında bulunan bu panelde, bant hız ve eğim gibi ayarlar yapılmaktadır. Ayrıca koşu bandı ekranında koşulan süre, mesafe, sürat ve nabız da görülebilmektedir ve hedef zaman, mesafe ve çevirme gücü gibi ayarlar da kontrol edilebilmektedir.

Bu paneller daha da gelişmiş modellerde daha birçok özelliğe sahiptir. Sizler için hazırlanmış programlar ve bu programların kontrolü buna örnek olabilir. Hazır olarak cihaz ile beraber kullanılabilen bazı programlar yağ yakımı programı, cardio programı ve koşu programı gibi daha birçok program sizlere cihaz içerisinde hazır bir şekilde gelmektedir. Bu hazır programları koşu bandı ekranı sayesinde rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Bu hazır programlar sayesinde hiç ekranı kullanmadan cihaz kendisi ayarlayabilmektedir.

KOŞU BANDI EKRANI ARIZA NEDENLERİ?

Genel olarak koşu bandı ekranında görülen arıza kontrol etmek için kullanılan tuşların kullanıma bağlı olarak ömrünü yitirmesi ve çalışmaması ve ayrıca ekran üzerinde yer alan sticker kaplamanın aşınması.

Koşu bandı ekranının herhangi bir sıvı ile temas etmesi de ekran içerisinde yer alan devrelerde kısa devre yapmasına neden olabilir ve ayrıca cihaza verilen voltajdaki ani değişiklikler ve ani elektrik kesilmeleri de koşu bandı ekranına zarar verebilmektedir.

Bir diğer arıza tipi ise koşu bandı paletinin kullanımından ötürü eskimesi ve bu eskimeden kaynaklanan statik elektrik akımının ekran içerisinde yer alan devreleri bozması.

KOŞU BANDI EKRANI TAMİRİ MÜMKÜN MÜ?

Koşu bandı ekranında oluşan arızaların arıza durumuna göre değişiklik gösterdiği çok doğrudur. Fakat oluşan her arızanın tamiri çoğunlukla mümkün olmaktadır. İsterseniz gelin birkaç başlık altında tamiri mümkün olan arıza türlerini inceleyelim.

  • Çeşitli kontroller ve ayarları yaptığımız dokunmatik özelliğe sahip olan soft tuşlarının değişimi ve tamirleri.
  • Koşu bandı ekranının arkasında bulunan devre elemanlarını kapsayan tüm elektronik arızalar.
  • Kart içerisinde yer alan ve tüm parçaların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan sürücüler için yazılım arızaları.
  • Ekran üzerinde bir nevi koruyucu görevi yapmakta olan şeffaf sticker kaplamanın değişimi ve üretimi vb. gibi daha birçok arıza türünün çözümü mümkündür.

KOŞU BANDI EKRANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir