Koşu Bandı Arıza

Teknolojinin gelişmesi ile artık spor alanında birçok teknolojik yenilik yapılmıştır. Bu yenilikler spor salonlarında gördüğünüz spor aletleridir. Amacına göre üretilmiş olan spor aletleri artık spor salonları gibi spor yapılan ortamlarda çokça kullanılmaktadır. Hatta evlerde bile. Bu gelişmiş spor aletlerinden en çok dikkat çekeni ve evlerde en çok tercih edileni ise koşu bandı cihazlarıdır.

Koşu bantları sayesinde artık evinizde bile sanki dışarıda uzun bir yolculuğa çıkmış gibi yürüyüp koşabilirsiniz ve bu sayede iyi bir egzersiz yaparak sürekli olarak formda kalabilirsiniz. Bu koşu bantları marka marka ve model model farklılıklar göstermektedir ve çoğunlukla uzun ömürlü ve ev tipi cihaz olmak üzere ikiye ayrılmaktadırlar. Uzun ömürlü tipi cihazlar adından da anlaşılacağı gibi sürekli olarak çalışmaya alışkın cihazlardır. Ev tipleri ise tam tersi olarak daha kısa süreli olarak çalışmayı tercih ederler.

Koşu bandı cihazları çeşitli nedenlerden dolayı bozulup arızalana bilmektedir. Bu gibi durumlarda koşu bandı arızalanmaları için servis hizmeti veren firmalar vardır. Bizler de bu firmalar arasında servisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Deneyimli ve profesyonel çalışma ekibimiz ile siz müşterilerimize en son kalitede ve en hızlı şekilde hizmet vermekteyiz ve bu verdiğimiz hizmetlerden gurur duymaktayız.

Servisi olarak müşterilerimiz tarafından pek çok farklı türden arıza hizmeti talepleri almaktayız. Bu türleri incelememiz gerekirsek;

Koşu bantlarında paletin dönmesini sağlayan parça motordur. Koşu bandı cihazı içerisinde bulunan motorun fazla çalışması veya fazla yük kaldırması motoru zorlaya bilmektedir ve bu zorlanmalar yüzünden motorda arızalanmalar meydana gelebilmektedir.

Koşu bandı cihazının palet kısmının altında bulunan tahta zemin ise önemli parçalar arasında gösterilmektedir. Bu tahta parçası cihaz kullanıcısını taşıyan bir platform olduğundan dolayı oldukça sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Aksi takdirde çeşitli kazalar meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı tahta platform sürekli olarak bakımının yapılması, değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir