İSTANBUL KOŞU BANDI ZEMİNİ/TAHTASI

İstanbul Koşu Bandı Zemini/Tahtası, koşu bandı cihazının tam altında bulunmaktadır. Bu parçanın temel görevi koşu bandı cihazı kullanıcısını taşımaktır. Ağaç ve benzeri maddeler kullanılarak yapılır ve üzeri sürtünme ve ısınma gibi faktörlere dayanıklı, kaygan bir kaplama ile kaplıdır.

Her tahta platformun kendine has bir taşıma kütlesi vardır. Bu kütleyi aşmamak şartı ile cihazı sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer kütle sınırı aşılırsa koşu bandında bulunan tahta zemin kırılabilir ve diğer parçaların da hasar almasına nende olabilir. Buda da çeşitli arızalanmalara yol açabilmektedir. Bundan dolayı bahsedilen kütle sınırı aşmamaya çalışmanız cihazın sağlığı açısından daha iyi bir önlem olmaktadır.

KOŞU BANDI ZEMİNİ/TAHTASI AŞINMA SEBEPLERİ:

Öncelikle koşu bandı cihazlarında bulunan bu platformun neden ağaç gibi maddelerden yapıldığını açıklayalım. Ağaç esneyebilen bir madde olduğundan dolayı yüksek rakamlardaki kuvvetlere karşı büyük bir direnç göstermektedir. Yani kısacası oldukça dayanıklı bir maddedir. Bundan dolayı da birçok farklı kiloda olan kullanıcılar için bir avantaj elde edilmiş olur. Tabi diğer her parça gibi bu platformların da bir kullanım ömrü vardır. Ömrü geçmiş ve değiştirilmesi gereken bir platformu sürekli olarak kullanılması esneklik, platform kaplamasında aşınmalara, çökmelere hatta ani kırılmalara neden olabilmektedir.

Bu oluşan arızalar koşu bandı paletine hasar vermektedir. Palet ise motoru zorlayarak diğer tüm elektroniksel parçaların da arızalanmasına sebep olacaktır. Bu gibi sıkıntılar yaşamamak için koşu bandı cihazı içerisinde bulunan ve değiştirilmesi gerekilen parçaları mutlaka değiştirin.

Koşu bantlarında bulunan tahta platform ile paletin birbirine sürtüşmesini en aza indirmeyi sağlayan birde özel bir yağ mevcuttur. Bu yağ palet ile tahta platformun arasına sürülür. Ama bunun doğru yere ve doğru bir şekilde sürüldüğüne dikkat edin. Aksi takdirde çeşitli arızalanmalara neden olabilmektedir.

Koşu bandı cihazınızın da sürekli ve düzenli bir şekilde bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede koşu bandı cihazında oluşabilecek arızalar için büyük bir önlem almış olursunuz. Hem de koşu bandı cihazının sağlığı açısından oldukça yararlı bir işlem yapmış olursunuz.

 

İstanbul Koşu Bandı Zemini/Tahtası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir