İSTANBUL KOŞU BANDI SÜRÜCÜ KARTI

İstanbul Koşu Bandı Sürcü Kartı, koşu bandı cihazlarında bulunan tüm parçaların denetimini ve kontrolünü sağlamaktadır. Bundan da anlayabileceğiniz gibi koşu bandı cihazlarında bu sürücü kartlarının önemi bir hayli fazladır. Bu kartlar AC tipi ve DC tipi olarak 2 tipte incelenmektedirler. Bu kartlara halk arasında koşu bandının beyni de denmektedir. Bunun sebebi ise koşu bandı cihazının tüm parçalarını kontrol etmesi ve denetlemesidir.

Arızalanma gibi bir durumda E1, E2, E3, E4, E5,E6 ve E7 gibi hata kodları verebilmektedir. Bu kodlar koşu bandı cihazının marka ve modeline göre değişiklikler göstermektedir.

İSTANBUL KOŞU BANDI SÜRÜCÜ KARTININ BOZULMA SEBEPLERİ:

Koşu bantlarında ev tipi cihazlar bulunmaktadır. Bu ev tipi cihazları sürekli saatlerce çalıştırıldıklarında arızalanma olasılıkları oldukça yüksektir. Bunun sebebi ise ev tipi koşu bandı cihazlarında bulunan motor ve parçaların saatlerce durmadan çalışmaya elverişli olmadıklarından dolayı koşu bandı cihazı içerisinde bulunan parçalar arıza yapmaktadır fakat spor salonlarında kullanılan koşu bandı cihazlarında ise uzun süreli olarak çalışmaya elverişli olduklarından dolayı arızalanmaları pek mümkün değil. Bozuk bir halde çalışan silindir ile beraber uzun süreli olarak kullanılması arızalara neden olabilmektedir.

Cihazın çalışma esnasında bandın arasında dönmesini engelleyecek bir cismin bant arasına kaçması da sürücü kartında kısa devreye sebep olabilmektedir.

Cihaz ile temas edebilecek tüm sıvılar da bu karta ciddi derecede zarar verebilmektedir. Bunun da önüne geçebilmek için koşu bandının kullanımı sırasında yiyecek ve içecek tüketilmesi tavsiye edilmez.

Sürekli olarak cihazın bakımının yapılmaması da sürücü kartlarında oluşan arızaların başlıca sebebi olabilmektedir.

İSTANBUL KOŞU BANDI SÜRÜCÜ KARTINDA OLUŞAN ARIZA TAMİR EDİLEBİLİR Mİ?

Çoğunlukla tamir edilen sürücü kartları ilk zamanki performansı verebilmektedir. Sürücü kartının arıza tespiti yapıldıktan sonra arızaya sebep olan şeyin mutlaka araştırılıp bulunması oldukça önemlidir. Sürücü kartına zarar verebilecek diğer tüm parçalara da oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir yoksa kart tekrardan arıza yapabilir.

İstanbul Koşu Bandı Sürücü Kartı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir