İSTANBUL KOŞU BANDI MOTOR KAYIŞI 

İstanbul Koşu Bandı Motor Kayışı, koşu bandında bulunan motorun dairesel hareketlerini kendi ön silindirleri ile bu hareketleri palete taşıyarak paletin dönmesini yani kısacası koşu bandının çalışmasını sağlamaktadır. Bu parça aşınma amaçlı olarak üretildiği için zamanla gevşemesi, değişme isteği hatta arızalanması çok normaldir.

Ev tipi koşu bandı cihazlarında bulunan motor kayışları ile spor salonlarında bulunan koşu bantlarındaki koşu bandı motor kayışları yapısal olarak birbirinden oldukça farklıdır. Ev tipi koşu bandı cihazları uzun süreli olarak kesintisiz kullanıma alışkın olmadığından dolayı motor kayışında arızalanmaya neden olabilir. Fakat spor salonlarında bulunan cihazlardaki motor kayışları uzun süreli olarak kullanılmaya elverişli olduğu için kolay kolay arıza yapmamaktadır. Fakat ev tipi ile spor salonlarında kullanılan cihazlar arasındaki fark sadece ev sürekli kullanım sürelerinin spor salonunda daha fazla olmasıdır yani spor salonunda bulunan cihazlarında belli bile kullanım süresi vardır sadece ev tipine göre bu süre daha fazladır.

İSTANBUL KOŞU BANDI MOTOR KAYIŞI’NDA OLUŞAN ARIZAYI NASIL TESPİT EDEREİZ?

Koşu bandı cihazından gelen farklı seslerden istanbul Koşu Bandı Motor Kayışı nın arızalandığını anlayabilirsiniz. Bu motor kayışının sürekli olarak arızalı bir şekilde kullanılması da cihaz içerisinde yer alan parçaları olumsuz yönden etkileyerek arızalanmasına neden olabilmektedir. Bozulan parçalar cihazın farklı sesler çıkarmasına neden olmaktadır. Bu seslerden de cihazın palet kısmının dönmesinde zorlanma olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Diğer tüm koşu bandı parçaları gibi motor kayışının da arıza tipine göre tamiri mümkün olmaktadır. Ama çoğunlukla tamir yerine eski kayış yerine cihaza uygun orijinal ve garantili yeni bir motor kayışı konulmaktadır. Bu işlem değiştirme işlemidir ve çoğunlukla ömrü bitmiş motor kayışları için yapılmaktadır.

Koşu bandı cihazının bakımını sürekli olarak yaptırmanız sizi ve koşu bandı cihazınızın sağlığını olumlu yönden etkilemektedir. Tabi bunun yanında da cihazın düzgün bir şekilde kullanılması da cihazın arızalanma durumunu oldukça azaltmaktadır. Cihazı asla bozuk bir parça ile sürekli olarak kullanmamalısınız, eğer değişmesi gereken bir parça varsa bunun takibini mutlaka yapmalısınız ve en kısa sürede değiştirme işlemini yapmalısınız.

İstanbul Koşu Bandı Motor Kayışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir