İSTANBUL KOŞU BANDI EKRANI

İstanbul Koşu Bandı Ekranı, tüm nesil koşu bantlarında bulunan bu panel, bandın devir hızı, eğim ayarları, egzersiz programlarının kontrolü, alınan yol veya anlık nabız ölçüsü gibi daha birçok değer görülebilmektedir. Bunun yanında bu panelde hedef zaman, mesafe, kalori yakımı da ayarlanabilmektedir ve en önemlisi güç ayarı da yapılabilmektedir. Bu bahsettiğimiz durumlara bakarak İstanbul Koşu Bandı Ekranının ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz hazır programlar, hedef zaman, mesafe veya kalori yakımı daha çok gelişmiş, günümüz yıllarda günümüz teknolojisi yardımı ile yapılmış koşu bantlarında bulunmaktadır. Bu hazır egzersiz programlarının kullanımı sayesinde program kendi hızını, mesafesini ayarlanabilmektedir. Sizler hiçbir şekilde ekran üzerinden ayar yapmazsınız.

İSTANBUL KOŞU BANDI EKRANI BOZULMA SEBEPLERİ:

  • Çoğunlukla oluşan arıza ekran üzerinde yer alan tuşların, dokunmatik tuşların çok kullanılması ve ömrünü bitirmesidir. Bunun yanında ekran üzerinde yer alan ve koruyucu görevi yapan şeffaf kaplamanın aşınarak kopması da ekranın kolayca zarar görmesine neden olabilmektedir.
  • Ekranın arka kısmında bulunan elektronik kartın herhangi bir sıvı ile temas etmesi ile kısa devreye sebep olacağından dolayı ekranı sıvılara karşı korumak gerekmektedir.
  • Koşu bandına giden voltajda ani kesintiler ve ani değişiklikler de cihazın elektronik sistemini olumsuz etkilemektedir.
  • Kullanılan koşu bandı paletinin eskimesi ve bu eskime nedeni ile cihazda statik elektrik oluşması ve bu elektriğin cihaz içerisinde yer alan elektronik kartlarda kısa devre yapması.

İSTANBUL KOŞU BANDI EKRANINDA OLUŞAN ARIZA TAMİRİ MÜMKÜNMÜDÜR?

Koşu bandı ekranlarında oluşan arızanın tipine göre tamir mümkünlüğü değişiklik göstermektedir. Fakat çoğunlukla bu tamir işlemi mümkün olmaktadır.

Örnek vermek gerekirsek, ekran üzerinde koruma görevi yapan şeffaf kaplamanın aşınması durumunda eski kaplama çıkarılıp yerine yenisi takılmaktadır. Veya ekran üzerinde yer alan ayar tuşlarının fazla kullanımdan dolayı artık kullanılmaz hale gelmesi durumunda eski tuşlar yerine yeni tuşlar takılmaktadır ve bu sayede sıkıntıdan kurtulmuş olursunuz. Değişim işlemi yapılan tamirlerde cihazın sağlığı açısından cihazın modeline uygun, orijinal ve garantili parça kullanılmalıdır. Ve sürekli olarak cihazınızın bakımının yaptırılması gerekmektedir.

 İstanbul Koşu Bandı Ekranı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir