İSTANBUL KOŞU BANDI EĞİM MOTORU

İstanbul Koşu Bandı Eğim Motoru,eni nesil koşu bantlarında artık eğim adında bir mod bulunmaktadır. Bu mod, koşu bandı cihazını aynı bir yokuş gibi olmasını sağlayarak koşu bandı kullanıcısına daha da çok enerji sarf etmesini sağlamaktadır ve bu sayede daha fazla kalori verilir veya ısınılır. Bu eğim modu yeni nesil koşu bantlarında hazır egzersiz programları içerisinde de bulunmaktadır ve çokça egzersiz programında tercih edilmektedirler.

Yukarıda bahsettiğimiz eğim moduda koşu bandının paletinin aynı bir yokuş gibi öne kalkmasını sağlayan şey ise koşu bandı cihazında bulunan eğim motoru sağlamaktadır. Bu motor dişli prensibi ile çalışmaktadır.

İSTANBUL KOŞU BANDI EĞİM MOTORUNUN BOZULMA SEBEPLERİ:

  • Ev tipi koşu bantlarında bulunan eğim motorları sürekli olarak çalışmaya mehelli değildir. Bundan dolayı ise ev tipi koşu bandı cihazlarında sürekli olarak çalıştırılan eğim motorları arızalanmalara sebep olabilir. Fakat spor salonlarında vs. gibi sürekli olarak kullanılması gerekilen yerlerde daha iyi modeller tercih edilmektedir. Bu modellerde sadece sürekli olarak kullanım süresi biraz daha uzundur. O süre aşıldığı zaman bu modellerde de arızalar gözlemlenebilir.
  • Koşu bandı cihazı elektronik bir cihazdır. Bundan dolayı da cihaz ile herhangi bir sıvının temas etmesi cihaz içerisinde bulunan elektronik devre ve parçaların kısa devre yapmasını ve buda cihazın kullanılmaz bir hal almasını sağlamaktadır.
  • Cihazın farklı bir yere taşınması sırasında düşürülmesi de tahmin edebileceğiniz gibi cihazda kalıcı hasarlara neden olabilecektir. Özelliklede motorlara ve palete büyük zarar gelmektedir. Bu sayede taşıma işleminde ekstra olarak dikkatli olmanız gerekmektedir.

İSTANBUL KOŞU BANDI EĞİM MOTORUNDA OLUŞAN ARIZANIN TAMİRİ MÜMKÜNMÜDÜR?

Eğim motorlarında oluşan arızaya bağlı olarak arızanın tespiti kolay veya zor tespit edilebilmektedir ve bunun yanında yine oluşan arızaya bağlı olarak bu arızanın tamirinin mümkün olup olmadığı da buna bağlıdır. Genellikle eğim motorlarında oluşan arızanın tamiri mümkün olmaktadır.

Eğer sürekli olarak koşu bandı cihazınızın bakımını yapar ve düzgün kullanırsanız cihazda büyük nedenler haricinde hiçbir sıkıntı çıkmayacaktır. Bundan dolayı da koşu bandı cihazınıza düzenli bir şekilde profesyonel ekip dâhilinde bakım işlemi yaptırın.

İstanbul Koşu Bandı Eğim Motoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir