İstanbul Ataşehir Mustafakemal Koşu Bandı Paleti/ Bantı / Kayışı Arızası

Koşu bandı paleti, koşu bandı cihazında insanların üzerine çıkıp yürüdüğü kauçuk yapılı ve arka bölmesi lastikten olan parçadır. Modele veya markaya göre sürekli olarak farklı desenlere özelliklere sahip olan bu bantlar, kalınlık olarak da model ve marka olarak farklılıklar göstermektedir.

kosu_bandi_paleti ortak

Eskiyen koşu bandı konveyör bandı paletinizi değiştirerek koşu bandı makinenizin ömrünü uzatır ve ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Tüm modeller ve markalar için yedek bandınızın ölçülerini bize bildirdiğiniz takdirde (boy ve en) imalatını gerçekleştirmekteyiz. Ev tipleri ve salon tipleri için farklı seçeneklerde çeşitlerimiz mevcuttur.
-Ev Tipi Koşu Paleti (1,8 mm)
-Salon Tipi Koşu Paleti (2,6 mm)
-Grip Desen Koşu Paleti (3 mm)

Koşu Bandı Paleti Değişimi

Koşu bandından bazı durumlar ortaya çıktığında paletin değişmesi gerekebilir.  Palette bir sorun ortaya çıktığında rahat sürtünme özelliği ortadan kalkar ve koşu bandı tamamen bozulabilir. Şu durumlarda palet değişimi yapılmalıdır:

Koşu bandının yan bölgelerinde pamuklaşma ve sökülme durumunda,

Koşu bandının ortada çalışması amacıyla ayarlama yapıldığında koşu bandı yağının lastik yüzeyine çıkarak leke oluşturmaya başlamasıyla,

Koşu bandından bazı bölgelerde kabarmalar, yırtıklar ve katlanmalar ortaya çıkmasıyla,

Koşu bandının ek bölgelerinde dikişlerin göze batmasıyla,

Kullanma anında koşu bandının bir tutma bölümünde düşük akım statik elektriğe çarpılma olduğunda,

Aktif olarak kullandığınız koşu bantlarının en çok 3 yıl, kullanmadığınız cihazlarda en fazla 5 yıl sonunda,

Koşu bandının orta bölgeleri yoğun kullanılır. Yanlarda ve orta bölümlerde yürüdüğünüzde akışkan bir dönme varken ortada yürürken zorlanmaya bağlı sürtünme özelliğinin kaybolmasıyla,

Koşu Bandı Paleti Değişim Siparişi

Firmamızda her marka koşu bandına ait paleti bulabilirsiniz. İstanbul’a verdiğimiz koşu bandı tamiri servis noktalarını inceleyebilir ve Türkiye’nin çeşitli noktalarına da kargo ile ürünü temin edebilirsiniz. Teknik servis hizmetimiz yerinde değişim garantisi kapsamındadır ve belgeli değişim işlemi gerçekleştirilir. Koşu değiştirme işlemi sırasında öncelikle modelleri ve marka bilgisine sahip olmanız gerekir. Modeli ve marka belli olmayacak şekilde etiketsiz ürünlerin eski bantlarının ölçüleri ve boyları hazırlanabilir. İstanbul dışına kargoyla istediğiniz parçalarda kendiniz değişim yapmalı ya da profesyonel bir teknik ekipten destek almalısınız.

Koşu bandı Palet Ebatı’nın Ölçülmesi:

Koşu Bandınızın Elektrik fişini çekebilirsiniz.

  – Eski Banttı kemeri makasla ya da Maket bıçağı ile enine doğru kesiniz. Banttı tutup çektiğinizde bant makinadan komple ayrılacaktır.

  – Banttı düz bir zemine açık vaziyette sererek bir metreyle boy ve en ölçülerini çıkarabilirsiniz.

 Her model ve marka Koşu Bandı Palet Kemeri stoklarımızda bulunmaktadır.

  – Cihazınızın Modelini ve Marka veya Marka ve Modeli belli olmayan, kaybolmuş koşu bandınızın Palet ebatlarını (Boyunu ve enini) etiketi, kalkmış etiketi bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir